Jaką wagę kto posiada? Kalkulator i dobra rada.

Co to jest to, co się zowie: idealna waga? Kalkulator ci to powie, tak więc uwaga!
No tak. Nie mów, że choć raz się nie zastanawiałeś nad tym ile ważysz, a może ile powinieneś ważyć? Czy przeglądałeś niekiedy internet w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak zachować prawidłową wagę? A może inaczej: jak dojść do idealnej wagi? No cóż, trzeba przyznać, że wiele osób się nad tym zastanawia, a jeśli tu wpadłeś, to pewnie i ty. Ale czym jest ta cała “idealna waga”? Podobno przecież nie ma rzeczy idealnych! A jak jest w tym przypadku? Tak samo!
Zacznijmy od tego, że kalkulator wagi, to inaczej też kalkulator BMI. Jego wynik, to jakby stan twojego ciała.

 

Masz za dużo tłuszczu? Zbyt mało? W sam raz? On ci pokaże! Jednak nie jest on, że tak napiszę – obiektywny. Bo przecież to maszyna. Nie uwzględni wszystkiego, co dana sytuacja przewiduje. Na przykład sportowcy są z reguły ciężsi, ale nie przecież z powodu tłuszczyku. Ćwiczą, ćwiczą i jeszcze raz ćwiczą, tak więc ich mięśnie w bicepsach, to może i połowa masy ich ciała! A jednak BMI wskazuje, że są za grubi czy też inne takie rzeczy.
Albo też pracowite, troskliwe mamy, które noszą dopiero swojego maluszka w brzuszku. Czy kalkulator odejmie wagę ich dziecka? A może podzieli na dwa? Chyba nie, bo to by też nie było optymalne…
Widzicie więc, że czegoś takiego, jak idealna waga kalkulator nie obliczy. A zresztą, to czym jest ona w ogóle jest? Przecież każdy z nas inaczej wygląda, inaczej żyje i posiada różny wzrost od innych ludzi. Dlatego też powinniśmy znaleźć swoją własną, idealną wagę.