Japonia – jak sprawnie podróżować po tym kraju?

Przemieszczanie się po Japońskiej aglomeracji może być łatwe i przyjemne kiedy tam mieszkasz. Jeśli jesteś tam na wakacjach lub wyjeździe służbowym sprawa może nieco bardziej się skomplikować. Warto wiedzieć, jak szybko i sprawnie podróżować po Japonii. Przeczytaj ten artykuł od początku do końca, jeśli wybierasz się do kraju kwitnącej wiśni, a na pewno nie będziesz żałować.

Sposoby podróżowania po Japonii – motoryzacja

Sposobów na poruszanie się w kraju samurajów i cesarzy jest wiele, wszystko zależy od tego gdzie będziesz mieszkać i co będziesz zwiedzać.
Sposoby komunikacji są następujące:

  • Pociągi – Bardzo szybki i wszechstronny sposób komunikacji, można dostać się na dalekie i bliskie odległości. Tani środek lokomocji.
  • Rower – Tani środek lokomocji i bardzo popularny wśród Japończyków. Wymaga wysiłku i nie zawsze jest dobra pogoda, aby go użyć. Dobry na niewielkie, miejskie odległości.
  • Samochód – Jest to dosyć drogi środek transportu, zwłaszcza dla poruszających się po mieście. Opłacalny w staje się w poza miejskich warunkach. Tak samo jak taksówki konieczny kiedy potrzebujemy dostać się na duże odległości i pod same drzwi gdzieś gdzie nie dojeżdża nic innego.
  • Taxi – Jest drogie natomiast tak jak samochód czasem nieuniknione na dalekich trasach, jeśli chcesz trafić pod same drzwi.

Komunikacja w Japonii metro

Bardzo szybkim i jednym z najlepszych sposobów na szybki transport w wielu miastach japońskich jest skorzystanie z metra. Ten środek transportu w Japonii jest tam najlepiej zorganizowany na świecie i korzysta z niego najwięcej ludzi na świecie. Dość powiedzieć, że tokijska kolej obsługuje 8,5 mln mieszkańców w 23 dzielnicach. Jedynym miastem, które dorównuje mu w obsłudze pasażerskiej, jest Moskwa.

Metro jest niezwykle ekonomicznym i szybkim środkiem komunikacji. Dojedziesz nim w zasadzie w każdy zakątek miasta. Dzięki bardzo szerokiej siatce ponad 320 km podziemnych tuneli i trzykrotnie większej liczbie łączących się z nią naziemnych metro stanowi nieoceniony środek transportu. Największym problemem jest tłok w japońskich metrach. Niemal codziennie i o każdej godzinie jest ono pełne pasażerów. Japońskie metro mimo swojego przeciążenia komunikacyjnego jest bardzo punktualne. Nie spóźnia się i działa bardzo sprawnie.