Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

Przygotowania do kursu na prawo jazdy zwykle nie są trudne. Sprawdź, w jaki sposób uzyskać wymarzone prawo jazdy.

Numer PPK

Badanie lekarskie potrzebne do prawa jazdy kategorii B może wystawić zwykły lekarz internista. W przypadku innych kategorii często wymagane są dodatkowe badania psycholog iczne.

Wybór szkoły jazdy

 

Sumienna praca podczas kursu

W czasie kursu uczestnicz w wykładach oraz rozwiązuj testy. Na egzaminie teoretycznym masz mało czasu na udzielenie odpowiedzi, podczas jazdy też nie będziesz zastanawiać się pół godziny, czy w danej sytuacji drogowej masz pierwszeństwo.

Zapis na egzamin z teorii

Zapisy na egzaminy teoretyczny przeważnie odbywają się z wyprzedzeniem. Warto się dobrze na niego przygotować poprzez rozwiązywanie testów. Taka forma pozwala nam na szybką weryfikację naszej wiedzy i zapamiętywanie ważnych informacji. Jako pieszy również wykorzystuj czas podróży na obserwowanie pojazdów i znaków,

Egzamin z jazdy

Zdałeś egzamin teoretyczny? Gratulacje. Znasz zatem przepisy ruchu drogowego na tyle dobrze, by poruszać się po drodze. Teraz czas na egzamin z jazdy. Ta forma często dostarcza kursantom sporo stresu, tym bardziej, że koszt egzaminu to 140 zł i ponowne podejście to kolejna strata czasu i pieniędzy. Nie każdemu udaje się zdać za pierwszym razem i jest to całkowicie normalne.

Dobra godzina na egzamin

Możesz sobie ułatwić sprawę, wybierając godziny, w których w mieście jest mniejszy ruch. Godziny poranne od 7 do 9 są często niezbyt przyjemne ze względu na korki, ludzie śpieszą się do szkoły i pracy. Optymalne godziny to od 9 do 14, kiedy większość osób pracuje bądź się uczy.

Na luzie

Przyjdź na egzamin wcześniej, tak, aby nie błądzić i nie szukać. Egzamin to dla wielu osób to jedno z bardziej stresujących wydarzeń w życiu. Jeśli nie czujemy się pewnie za kierownicą, warto zainwestować w dodatkowe godziny jazdy. Upewnijmy się, że potrafimy poprawnie wykonać łuk i sprawdzić np. poziom oleju. Przed egzaminem warto zjeść lekkie śniadanie, głęboko oddychać, a dzień wcześniej dać upust emocjom. Pobiegaj, poczytaj, zrób coś, co daje ci radość. Ubierz wygodne buty i ubranie na egzamin.

Podczas egzaminu

Egzaminator nie jest twoim wrogiem. Jego praca to przeprowadzenie egzaminu, czyli sprawdzenie, czy potrafisz bezpiecznie prowadzić samochód. Nie ma sensu się popisywać i wdawać w dyskusje z egzaminatorem. Bądź skupiony, trzeźwy i cierpliwy. Masz czas, możesz poprosić o powtórzenie polecenia.