Jak się sprawnie przeprowadzić?

Mało co jest tak denerwujące i problematyczne, jak przeprowadzenie się z miejsca na miejsce. Nie będzie to aż takim wyzwaniem dla studenta, jak dla całej rodziny, która od dłuższego czasu mieszka w danym miejscu. Przygotowanie i ogarnięcie takiej przeprowadzki zwykle może zająć nawet ponad 3 tygodnie. Jak to najlepiej zaplanować, żeby jak najmniej się namęczyć? Jak optymalnie pakować niektóre przedmioty, aby się nie zniszczyły, gdy będziemy się przeprowadzać? Sprawdźmy jakie istnieją możliwości w temacie przeprowadzek.

Pakowanie swoich rzeczy

Najwrażliwsze na zniszczenia są zawsze przedmioty szklane oraz kruche. Zatem gdy będziesz pakować swoją kuchnię, zadbaj o to, by szklanki, talerze, miski i kubki zostały owinięte w papier. Doskonale sprawdzą się do tego stare, kolorowe gazety, których już nikt nie będzie czytać. Bardziej kruche szkło, jak kieliszki do wina, które są bardzo delikatne, dobrze jest umieścić w osobnym kartonie, który dodatkowo oznaczysz w taki sposób, aby nikt nie miał wątpliwości, że są w nim kruche i delikatne rzeczy, z którymi trzeba się ostrożnie obchodzić.

Ubrania natomiast dobrze jest zapakować w duże worki, najlepiej takie po 10 litrów. Oczywiście taki worek musi być wykonany z odpowiednio wytrzymałego materiału, aby się nie podarł gdy będziemy go podnosić. Worki w tym wypadku będą lepsze niż kartony, ponieważ są łatwiejsze w układaniu i noszeniu. Ubrania mogą się dopasować swoim kształtem do worka, w którym będą przenoszone. To samo możesz zrobić z kocami, kołdrami, poduszkami i pościelą, a także z ręcznikami czy kuchennymi ścierkami.

Większym wyzwaniem jest spakowanie książek, zwłaszcza jeśli mamy ich dużo. Są one ciężkie i zwykle wkładamy je wszystkie do jednego kartonu. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ taki karton będzie wtedy bardzo ciężki do uniesienia. Lepiej jest taki karton zapełnić w połowie książkami, a w drugiej połowie innymi, lżejszymi przedmiotami. Wówczas nikt nie dozna urazu mierząc się z tak ciężkim pakunkiem, jakim mógłby być karton w całości wypełniony książkami.

Składanie i transport mebli

Również transport mebli nie jest taki łatwy i oczywisty. Najlepiej będzie, jeśli poskładasz wszystkie te meble, które można złożyć. Chodzi przede wszystkim o szafy, biurka, stoły i inne meble, które jest łatwo rozkręcić. W przypadku foteli i kanap nie będzie już tak łatwo. Poleca się zatrudnić do tego odpowiednią ekipę, która będzie w stanie zrobić to szybko i sprawnie. Przenosząc meble dobrze jest je wcześniej okryć folią ochronną, aby nie uległy one zniszczeniu w czasie transportu.

Bezpieczeństwo w trakcie transportu

Jeśli wcześniej już robiłeś jakieś przeprowadzki, to wiesz jak łatwo o kontuzję w trakcie dźwigania ciężkich przedmiotów. Przede wszystkim dbaj o siebie i nie przeciążaj swojego ciała. Ciężkie przedmioty noś wspólnie z kimś innym, aby cały ciężar nie spoczywał na tobie. Pamiętaj, że nigdzie się aż tak nie spieszy i najważniejsze, żebyś wyszedł z tego wszystkiego cały i zdrowy.