Wózki widłowe i paletowe – gdzie i jak ich szukać?

Potrzebujesz kupić wózek widłowy i nie wiesz, od czego zacząć? Nie jest to łatwy wybór, ponieważ na rynku dostępne jest bardzo wiele modeli z różnym przeznaczeniem. Jak wybrać pojazd, który w 100% spełni Twoje oczekiwania? Szczególnie ważne elementy to napęd, czy maksymalny udźwig, ale to nie wszystko. Wózki widłowe i wózki paletowe, które udoskonalą pracę magazynową – sprawdź, jak je znaleźć.

Wózki widłowe elektryczne i spalinowe

Co najważniejsze, możesz wybrać spalinowe wózki widłowe, które ze względu na wydzielanie trujących gazów spalinowych preferuje się w pracy na zewnątrz, oraz elektryczne świetnie sprawdzające się w budynkach i słabo wentylowanych magazynach. Zobacz najlepsze modele aktualnie w sprzedaży na https://wdx.pl/wozki-widlowe/. Elektryczne wózki widłowe i wózki paletowe ze względu na swój napęd nie wydzielają szkodliwych substancji. Jeśli jednak szukasz wózka do otwartej przestrzeni, doskonałym wyborem będzie spalinowy napędzany benzyną, olejem napędowym lub gazem LPG.

Kolejnymi ważnymi elementami, kiedy wybieramy wózki widłowe, jest ich maksymalny udźwig i wysokość podnoszenia. To na ich podstawie powinniśmy ocenić, czy wózek sprawdzi się w naszym magazynie. Warto uwzględnić również widoczność, która wzrasta wraz z wyżej umieszczonym fotelem, maksymalną możliwą do osiągnięcia prędkość, która okaże się istotna na dużych przestrzeniach, czy przyspieszenie, które zauważymy, kiedy wózek będzie pracował bez przerwy przez dłuższy czas.

Wózki paletowe – poręczne i nieduże

Jeśli poszukujesz wózka na mniejsze dystanse, który sprawdzi się przy rozwożeniu towaru, z pewnością zainteresują Cię wózki paletowe. Używane najczęściej w hipermarketach przez pracowników uzupełniających braki na sklepowych półkach wózki paletowe mają zdecydowanie mniejsze rozmiary niż tradycyjne wózki widłowe. Do wyboru mamy wózki ręczne, oraz z wbudowanym siedziskiem. Elektryczny napęd zadba o to, aby ich użytkowanie nie wymagało żadnego wysiłku fizycznego. W wózkach paletowych nie ma mowy o braku widoczności, dlatego sprawdzą się w zatłoczonej przestrzeni magazynowej. Podnoszą one towar na około 20 cm, pozwalając go bezpiecznie przewieźć na miejsce. Solidne wykonanie ramy, mechanizmu podnoszącego i wszystkich elementów spawanych zapewnia ograniczenie koniecznych napraw i sprawia, że wózki paletowe działają bez zarzutów przez wiele lat. Szanuj swój czas i pieniądze, korzystaj ze sprzętu, który nie zawodzi. Kupuj od producentów z wieloletnim doświadczeniem, docenianych przez największe marki działające na terenie kraju.