Jakie mamy mody na samochody.

Samochód to moda, to wyzwanie przed podróżami w nieznane, jak i również to świat motoryzacji, gdzie można poznać hobby płci przeciwnej, która fascynuje się tą branżą. „Rozejrzałem się dookoła i nie mogłem znaleźć dla siebie samochodu, o którym marzyłem. Dlatego podjąłem decyzję – zbuduje go sam.” – Enzo Ferrari

Jakie były mody na samochody osobowe?

Wyróżnić można takie mody na samochody, jak:

1. na małe samochody,
2. moda na samochody z charakterem,
3. na małe silniki.
Ad.1. Moda na małe samochody, które są użytkowane w dużych miastach. Tu wygoda jest szybkie zaparkowanie samochodu, wciśnięcie się w małe miejsce na parkingu oraz łatwość i zwinność samochodu. Samochody te mówią o swoim właścicielu bardzo wiele, o jego charakterze, jego indywidualności. Tu góruje klasa A i B, a lansuje ja włoski producent samochodów, które niegdyś wynalezione i produkowane w latach 50′ stały się dziś hitem nowoczesnej technologi, mają one również możliwość elektronicznego nabijania przez stacje do tego przeznaczone.
Ad.2. Samochód z charakterem – czyli chevrolet Camaro, niegdyś marka Daewoo, która zmieniła nazwę, jednak nadal góruje na rynku, jest jednym z najtańszych samochodów, które są produkowane przez amerykańską firmę. Oprócz tej marki, jest jeszcze również mustang oraz Ghost i FX6. A FX6 stał się hitem na rynku, zobaczyż go można na europejskich drogach, gdzie jego wygląd zachwyca, fascynuje i jest on wiernie kopiowany przez innych producentów samochodów. Wszystkie 4 modele mają wspaniałe kształty, uwypuklone, mają niesamowicie dobrany lakier oraz kolor, który lśni w słońcu, gdzie cała karoseria mówi sama za siebie, a i ma ten swój charakter.
Ad.3. W motoryzacji obecnie przełom, gdzie to w wielu modelach, które stały się hitami są zastosowane małe silniki. Wiele samochodów ma zastosowamy silnik o pojemności 900, 1,1 lub 1,2 gdyż są one bardzo ekologiczne, poręczne, praktyczne. I tego rodzaju silnik nie spala bardzo dużo paliwa, daje możliwość większego podróżowania i za niższą cenę.

Samochody osobowe i ich nadwozie.

Samochody osobowe to nic innego, jak pojazdy, które są używane do różnych celów, jak pracy, czy też wyjazd na zakupy.
Bardzo ważny element w samochodzie to nadwozie, które zostało dopiero wynalezione w póżniejszych latach, wcześniej samochody nie miały dachu, a dziś są dopracowane w najmnieszym, czy najdrobniejszym szczególe.
Nadwozie składa się z konstrukcji oraz karoserii. Ono jest nieodłącznym elementem drzwi oraz szyb, okien przednich, bocznych i tylnych.
Wyróżniż można takie nadwozia, jak:
SUV, sedan, coupe, dual cowl, hatchback, fastback, kabriolet, kombi, liftback, limuzyna, mikrovan, pick-up itd.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że moda na samochody nie zmienia się, jedynie ich karoseria, lakier, kształty, wyposażenia, zdolności stają się bardzo nowoczesne, technicznie zmienione.