Atrakcje wesela

Podstawowy plan dla wielu osób dotyczący ślubu jest taki, że po przysiędze w kościele większość uczestników udaje się na wesele. Coraz więcej par decyduje się na zorganizowanie show dla gości. Może się to odbyć na różne sposoby.

1. Show by Para Młoda

W sieci można znaleźć mnóstwo filmików przedstawiających pary wykonujące swój pierwszy taniec. Niektórzy robią to w sposób standardowy, a inni wymyślają taniec z niespodzianką. Dzięki dostępności szybkich kursów tanecznych przed weselem, można przygotować sobie niezwykłą choreografię. Wiele z nich łączy różną muzykę i różne style taneczne. Dzięki temu niesztampowemu rozwiązaniu, to wesele pozostanie w pamięci gości na dłużej. Jest to o tyle niezwykła propozycja na zorganizowanie pokazu, że widoczna jest też miłość między młodą parą, duże zaufanie i ogrom współpracy. Zadanie wymagające wielu poświęceń i czasami też godzin ciężkiej pracy, ale naprawdę warto.

2. Zewnętrzni goście

Drugą opcją jest zatrudnienie zewnętrznych showmanów, którzy zaprezentują swoje możliwości. Tu z kolei możliwości wyboru są znacznie szersze. Najpopularniejszą opcją jest zorganizowanie pokazu ogni sztucznych. W różnych momentach się one odbywają, czasem z dodatkową oprawą muzyczną. Niestety ten pomysł ma dużą wadę – trudno znaleźć zaskakująco ładne ognie sztuczne, a przy tym nie wydać na to majątku. Lepszy pomysł to zatrudnienie zespołu tanecznego, akrobatycznego, iluzjonistycznego czy dowolnego innego, który przyjdzie do głowy młodej parze. Coraz częściej spotykamy się z tym, że nowożeńcy decydują się na organizację warsztatów tanecznych. Dużą popularnością cieszą się tańce w kręgu. Tu trzeba wziąć poprawkę na zaproszonych gości i porę warsztatów. Jeśli zaplanowane są na późniejsze godziny, prawdopodobieństwo opanowania kroków spada. Kreatywne podejście i wyobraźnia nie ma granic.
Sam zespół muzyczny może stanowić osobne show weselne. Wybierając zespół, trzeba pamiętać, by muzycy pasowali do ogólnej koncepcji wydarzenia.

Po udanym weselu trzeba zagwarantować gościom nocleg lub wygodny transport do miejsca zamieszkania. Ten gest sprawi, że do końca utrzymają dobre zdanie o tym, co się wydarzyło w ciągu ostatnich godzin!