Wrocławskie atrakcje – zwiedzamy zoo

O wrocławskim zoo można wiele powiedzieć, jest to najstarszy ogród tego typu w naszym kraju, a dzięki temu nazbierało się sporo anegdot z nim związanych. Swoje programy edukacyjne nagrywali tu państwo Gucwińscy, którzy z ogromną pasją przekazywali młodszym pokoleniom ważne informacje i ciekawostki związane ze zwierzętami. Każdy, kto za cel swojej wycieczki obiera Wrocław, nie może pominąć tego wyjątkowego miejsca na mapie miasta.

Afrykarium

Największą popularnością wśród oglądających zwierzęta cieszy się Afrykarium. Jest to stosunkowo nowe miejsce na planie zoo i wykonane z oddaniem maksymalnego podobieństwa z warunkami naturalnymi. Zobaczyć tu można wiele gatunków zamieszkujących ten gorący kontynent, nie tylko te najpopularniejsze jak: lwy, żyrafy czy hieny cętkowane. Niektóre miejsca, to atrakcje z wielu względów, zdecydowanie cieszy oko część poświęcona życiu podwodnemu. Ekosystem pokazany w tej przestrzeni pozwala nam na obejrzenie zwierząt z niecodziennej perspektywy. Warte podkreślenia jest, że zastosowana tu technologia, w Polsce nie została użyta nigdy wcześniej, ma ją tylko Wrocław. A jeśli chodzi o Europę, to tylko w kilku miejscach sięgnięto po takie rozwiązania techniczne i konstrukcyjne.

Atrakcje dla dzieci w zoo

Jak wiadomo, dzieci do ogrodu zoologicznego przyprowadza się głównie po to, żeby zapoznały się z życiem zwierząt i przyjrzały się różnorodności gatunkowej. Dla najmłodszych (choć prawdopodobnie nie tylko, bo i dorośli lubią to robić, nie przyznając się nikomu), świetną okazją będzie nakarmienie zwierząt. Nie zalecamy stawania się karmą dla tygrysa, nie nakarmimy także foki, ale za to w specjalnych automatach kupimy marchewkę, którą następnie możemy podarować osiołkowi. Dzieciom sprawi to frajdę, zwierzętom też. Obowiązuje oczywiście bezwzględny zakaz karmienia ich jedzeniem, nazwijmy to “ludzkim” czyli kanapkami, chipsami i czekoladą. Jeśli przyjdzie to komuś do głowy, zdecydowanie odradzamy. Poza tym, że zwierzęciu to zaszkodzi, możemy dodatkowo dostać grzywnę (a to kosztuje znacznie więcej niż marchewka z automatu z karmą).
Poza tym można zobaczyć, jak się karmi niektóre gatunki w sposób profesjonalny, a w tym celu trzeba się zapoznać z grafikiem dostępnym na stronie zoo. Pamiętajmy, że może zostać to wydarzenie anulowane w przypadku złych warunków pogodowych.