Czy warto zdecydować się na polerowanie auta?

Właścicieli aut mocno interesuje stan powłoki lakierniczej, a doświadczony kierowca szybko zauważy drobniejsze mikro ryski lub inne niedoskonałości. Powłoka lakiernicza auta, która posiada niedoskonałości wymaga co jakiś czas odświeżenia. Z tego powodu dla posiadaczy samochodu interesujące jest ile kosztuje polerowanie auta.

Gdzie najlepiej wykonać polerowanie auta?

Polerowanie samochodu to czasochłonne zajęcie, które wymaga pewnego wysiłku fizycznego, a do tego wykorzystania profesjonalnych narzędzi oraz kosmetyków. Przed wykonaniem polerowania cała powierzchnia lakieru samochodu musi być dokładnie oczyszczona oraz wysuszona. Na lakierze nie może pozostać żadna drobinka piasku, soli czy brudu. Fachowcy zalecają umycie auta „na dwa wiadra”, czyli najpierw z zastosowaniem szamponu, a następnie bez niego. Trzeba też pamiętać o kierunku nakładania aktywnej piany w przypadku mycia samochodu w myjni. Z powodu sporego wysiłku i konieczności przestrzegania odpowiednich zasad warto powierzyć czynność polerowania auta specjalistycznym warsztatom, które oferują takie usługi w ramach car detailing. Samo przygotowanie auta do polerowania jest czasochłonne i wymaga wiele uwagi oraz przygotowań. Dlatego też wygodniej jest oddać auta w ręce specjalistów, którzy mają potrzebny sprzęt pod ręką i bez problemu ocenią stan lakieru i jego możliwości. Warstwa lakieru, która jest poddawana korekcie nie może zostać całkowicie spolerowana i do tego potrzebny będzie miernik grubości lakieru. Następnie konieczne jest posiadanie maszyn polerskich w zależności od posiadanego doświadczenia.

Dlaczego lepiej jest powierzyć auto warsztatowi oferującemu car detailing?

Przede wszystkim warsztaty mające w ofercie car detailing to miejsca, gdzie pracą zajmują się pasjonaci, którzy regularnie biorą udział w dedykowanych im szkoleniach. Do tego miejsca te oferują szeroką gamę produktów, które odpowiednio dopieszczą powłokę lakiernicza samochodu. Oddając auto w profesjonalne miejsce nie ma potrzeby zastanawiać się, jaką polerkę kupić czy jakie pady i past polerskie dobrać. Dodatkowo profesjonaliści doradzą jaki rodzaj polerowania auta będzie odpowiedni w konkretnym przypadku. Rodzaj właściwej korekty i doboru narzędzi czy kosmetyków uzależniony jest uzależniony od grubości powłoki lakierniczej, stopnia uszkodzeń na powłoce lakierniczej oraz od głębokości usterek na powłoce lakierniczej. Na cenę wykonywanej korekty lakieru ma też wpływ rozmiar samochodu. Jednak należy się liczyć z faktem, że polerowanie auta to koszt rozpoczynający się od kilkuset złotych wzwyż. Polerowanie dużego auta to wydatek nawet kilku tysięcy.