Motoryzacja i wprowadzenie nowoczesnej technologii.

W dzisiejszych czasach motoryzacja wskoczyła na najwyższy pułap. Dlatego też każdy dziś może posiadać przynajmniej jeden samochodów. I w pełni ma prawo, w łatwy sposób dostać się do pracy, czy też do szpitala i gdzie tylko mu się podoba. Człowiek stał się zupełnie niezależny. „Japończycy mają wyrafinowaną metodę szmuglowania stali do USA. Malują ją, montują cztery koła i nazywają całość samochodem.” – Henry Ford

Motoryzacja i jej pojęcie.

Motoryzacja – to nic innego, jak ogół działań oraz serwis i wszystko to, co jest związane z eksploatacja samochodów, maszyn oraz ich naprawa. I tu historia motoryzacji sięga kilku wieków wstecz, gdzie rozpoczynały się wozy, na kołach, pociągane końmi, wołami. Pierwsze samochody Forda, czy innych słynnych marek aut, które przetrwały do dziś, i stały się najbardziej pożądanymi samochodami na świecie.

Nowoczesna motoryzacja zawarła w sobie branżę technologii, nowoczesnych komputerów, displayów, oraz elektronikę, która jest na każdym kroku zastosowana w samochodach. Elektronika jest w każdym szczególe, w każdym najdrobniejszym elemencie samochodu, gdzie nie sposób używać pojazdu bez jej użycia.

Jakie są rodzaje skrzyni biegów automatycznych?

Wyróżnić można takie skrzynie biegów automatycznych, jak między innymi:

dwusprzęgłowy DSG,

klasyczny automat,

automat bez sprzęgła.

Ad. 1. Dwusprzęgłowy DSG – historia tej skrzyni biegów sięga roku 2003, i jest ona pożądana wśród kierowców. Ona jest bardzo efektowna, jazda z nią jest bardzo komfortowa oraz dynamiczna.

Ad.2. Klasyczny automat – ten rodzaj skrzyni jest preferowany na rynku, jednak samochód nie osiąga tak silnego kopa podczas rozpoczynania jazdy na trasie, niż w skrzyni dwusprzęgłowej. Najbardziej pożądane efekty kierowcy zyskają przy wysokiej pojemności silnika, typu 1.8, 2.0, 2.2 cca.

Ad.3. Automat bez sprzęgła – ta skrzynia biegów Continously variable transmission, umożliwia w pełni komfortową jazdę, bez żadnych dźwięków, samochód przemierza bardzo cicho jazdę.

Jakie są nowoczesne technologie w motoryzacji?

Wyróżnić można takie nowoczesne technologie, jak między innymi:

smartfon zamiast kluczyka,

bezpieczne wyprzedzanie,

ładowanie z drogi,

opony sferyczne,

bezpieczeństwo w connected car.

Stosowanie nowoczesnej technologii jest również spowodowane przyciągnięciem klienta, zaoferowaniem czegoś nowego, fajnych gadżetów oraz urozmaicenia elementów technologii w samochodzie. Gdyż dziś nie sposób obejść się bez internetu, dlatego też zastosowany on został w samochodach.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że dzisiejsza technologia umożliwiła zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w samochodach. One są bogatsze, bardziej efektowne, gdzie to kierowca podczas podróży czuje się bezpieczny, jest pod stałą kontrolą i ma dostęp do szybkiego wezwania pomocy.