Transport i opakowania do transportu.

„Pieniądz to dobro wspólne – jak telefon czy transport autobusowy- i należy pobierać niewielką opłatę za korzystanie z niego. Innymi słowy, należy wprowadzić ujemne, a nie dodatnie stopy procentowe. (…) Jeśli nie można gromadzić oszczędności w formie pieniężnej, ludzie inwestują je w coś, co zaprocentuje w przyszłości wartością dodaną. W rezultacie taka forma pieniądza spowodowałaby nadzwyczajny boom. „ Bernard Lietaer

Jakie są rodzaje opakowań i jak brzmi pojęcie transportu.

Wyróżnić można podział opakowań na:

handlowe,

zbiorcze,

transportowe.

Ad.1. Opakowania handlowe, czyli te, które spełniają wymagania dotyczące przechowywania, oraz zabezpieczenia produktu przed uszkodzeniem. Występują one w sprzedaży jednostkowej. Przykładem takiego opakowania jest puszka, butelka, karton itd.

Ad.2 Opakowania zbiorcze, czyli te, które pomieszcza kilka opakowań jednostkowych. Poprzez tę formę opakowania do sprzedaży trafia większa ilość produktów, co umożliwia lepszy przepływ towaru. Do tego rodzaju opakowania można zliczyć np. duże kartony, pakowne, albo plastikowe pojemniki, które pomieszcza większą ilość małych opakowań, np. konfitury, mrożonki itd.

Ad.3. Opakowania transportowe, czyli te, które pomieszczą określoną ilość opakowań handlowych. Tu zazwyczaj są stosowane pojemniki, palety, pudełka kartonowe.

Jakie opakowanie do transportu monitorów i telewizorów? Usługi.

Dziś nie trudno o w pełni komfortowe opakowania do transportu telewizorów , które są przeznaczone do tego typu działań. Gdyż telewizor to bardzo kosztowna rzecz, a ich obecne ekrany są bardzo cienkie. Gdy się rozbiją, to nie jest możliwe już powtórne naprawienie, wówczas musimy zakupić nowy telewizor, który nie jest tani.

Tak również jest w przypadku opakowania do transportu monitorów, które muszą mieć dobry solidny materiał, by nie doszło do uszkodzenia monitora. Produkt musi być w pełni zachowany podczas przetransportowania z punktu A do punktu B.

Opakowania te są kartonowe, podłużne, o wąskiej szerokości, nie są to kwadratowe kartony, a pudełka dopasowane do wielkości i kształtu telewizora. I również powstały opakowania w postaci świetnych rozwiązań z ograniczeniem stosowania drogich opakowań. Tańsze jest tu magazynowanie i wysyłka.

Opakowania te są w kształcie narożników, dodatkowo każdy róg telewizora, czy też monitora jest dodatkowo zabezpieczony, by produkt się nie przechylał, a ni nie stłukł na kantach. Stłuczenie, rysa, czy inna wada automatycznie obniża wartość produktu. Dlatego ten sposób jest bardzo inteligentnym rozwiązaniem.

Zaletami tego rodzaju opakowania są np. pewne zabezpieczenie produktu przed zniszczeniem, zachowanie wartości produktu na wysokim poziomie, ograniczenie kosztów inwestowanych w różnego rodzaju opakowania.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że transport produktów musi się odbywać wraz z zastosowaniem rozwiązań w postaci opakowań, które zachowają wartość produktu na wysokim poziomie.